Erkekler Neden Aldatır ? Erkeğin Aldattığını Nasıl Anlarız ?

Günümüz şartlarının en büyük problemlerinden birisi olan erkeklerin aldatması konusu , neden erkek aldatır ? Yazımızda günümüz problemleriyle alakalı yazımızı sizler için hazırladık.. Bir erkek kadını çok sevdiği halde aldatır mı yada erkek belli etmeden aldatır mı .. Erkeklerin Aldatmaması için neler yapılabilir hakkında sizlerle güzel bir yazı paylaşıyoruz..

Erkekler Neden Aldatır ? Erkeğin Aldattığını Nasıl Anlarız ?

Sizce insanlar neden aldatır ve çözümleri nelerdir gibi bir şey söyleyecek değiliz, nihayetinde bu aldatma olayının çaresi yok. İnsanoğlu çiğ süt emmiş, hiç aklınıza gelmeyecek insanlar eşini, sevgilisini aldatıyor, nice mutlu evlilik bu illet yüzünden bitiyor.

Peki bilim dünyası buna sessiz kalır mı? Böylesine yaygın bir konuya bilim insanlarının eğilmemesi gibi bir şey söz konusu olabilir mi? Olmaz, olmamış da bilim dünyası insanların neden aldatmaya meylettiğine dair cevaplar aramış. Bulmuş mu içeriği okuyunca siz karar verin.

1. Bilim dünyası ilginç bir gerçeği ortaya çıkarıyor: Karizmatik sesli erkekler aldatmaya daha meyilli!
 

Saçma bulabilirsiniz ancak, teşbihte hata olmaz, Selçuk Yöntem tarzı sese sahip erkekler aldatmaya daha meyilli, çünkü bu tür seslerin seks hormonu seviyesiyle direkt bağlantısı var. Aynı zamanda bu seslerin kadınları çok daha fazla etkilediği de yine araştırmalarla sahip. Hal böyle olunca…

2. Mutsuz evlilikleri olanlar aldatıyor…
 

Siz öyle zannedin, genel kanı hep insanlar evliliklerinde mutsuz olduğu için aldatma yoluna gittikleri yönündedir. Ancak yapılan bir araştırma gösterdi ki aldatan erkeklerin %56’sı, kadınların ise %34’ü evliliklerini “mutlu” veya “çok mutlu” olarak tarif eden kişiler. Bu kişilerin aldatma sebepleri tamamen farklı, ne olduğunu buraya yazacak değiliz yerimiz kısıtlı.

3. Sosyal medya evinizdeki tuzak!
 

Sosyal medya araçlarının ve tanışma uygulamalarının etkisinden söz etmemek olmaz. Karşı cinsle iletişim kurmayı parmağınızın ucuna kadar getiren bu uygulamalar, tabiri caiz ise aldatmayı da kolaylaştırdı. Bir tıkla bu kadar hızlı ve bu kadar çok sayıda kadın ve erkeğe ulaşabiliyor olmak aldatmayı da beraberinde getirdi.

4. Belki inanmayacaksınız ama büyük testisli erkekler aldatmaya daha çok meyilli.
 

Oha dediğinizi duyar gibiyim ama bunu bana değil bilim insanlarına söyleyin. Adamlar çalışmış, araştırmış, daha büyük testislere sahip erkekler evrimsel olarak daha fazla sperm depolayıp türünü devam ettirmeye daha meraklı oluyorlar. Bu da tek eşle yetinmemeyi beraberinde getiriyor. İkna oldunuz mu? Bilim boş konuşmaz.

5. Monogami henüz genlerimize işlemiş değil.
 

Belki size şaşırtıcı gelecek ama tek eşliliğin ortaya çıkışının mazisi çok eskilere dayanmıyor. Daha yakın zamana kadar, birkaç yüzyıl öncesi, insanlar kabile tipi bir yaşam sürüyordu ve üremek için bu topluluklarda çok eşlilik normaldi. Ne zaman ki insanlar başka erkeklerin eşlerini çalacağından, çocuklarını öldüreceğinden korkmaya başladı tek eşlilik ortaya çıktı. Ama hala içimizde eski günlerin özlemini duyanlar olabilir.

6. İş yerinin sıkıcılığını online sevgili ile dağıtmaya çalışmak.
 

Ashley Madison online randevu sitesinin verilerine göre, iş yerinde çalışan erkeklerin %68’i internette sevgili arıyor. İşin daha da ilginci bu erkekler mesai saatlerinin 1.17 saatini bu işe ayırıyor. Yani mesainin sıkıcılığını çevrimiçi sevgili ile bastırma eğilimi gayet yüksek.

7. Aldatma sebepleri kadın ve erkek için son derece farklı.
 

Erkekler genellikle tutku ve seks için aldatıyor, kadınlar da ise duygusal yoğunluk ön planda… Hiç şaşırmadık biz bunu biliyoruz ki zaten.

8. Memelilerin yüzde kaçı tek eşli sizce?
 

Yüksek bir oran söyleyenler kenara geçsin, insan da dahil memelilerin sadece %3’ü tek eşli. Bu bize ne anlatır bilmiyoruz ama memelilerin büyük çoğunluğu hayatını tek bir eşle geçirmiyor. gidip agerçekler de bunlar n’apcaksınız?

9. Vazopresin hormonunuzu kontrol ettirin, aldatmanıza sebep olabilir.
 

Bilimsel konuşmak için g*tümüzden hormon uydurmuyoruz, vazopresin suyun vücutta doğru yerlerde tutulmasına sağlayan bir hormon. Bu hormona “sarılma hormonu”da deniyor çünkü kadın ve erkeğin birbirine bağlanmasını sağlayan arkadaş bu. Eğer bu hormonun seviyesi düşükse aldatmaya meyilli biri oluveriyorsunuz.

10. İstatistiklere göre %50 aldatılacaksınız veya aldatacaksınız.
 

İstatistiklere inanmıyorsanız o sizin güzelliğiniz, ancak bu istatistikler evli kadınların %50’sinin ve evli erkeklerin %60’ının evliliklerinin bir noktasında eşini aldatacağını söylüyor.

11. Kadınların ovülasyon dönemlerine dikkat!
 

Ovülasyon dediğimiz şey yumurta atımı, kadınların bu dönemde doğurganlıkları zirvede ve haliyle cinsel arzuları da. Kadınların bu dönemde eşlerini aldatması çok olası diyor bilim.

12. Aldatma sonucunda evlilikler büyük oranda sona eriyor.
 

“Bundan daha doğal ne olabilir ki?” diyebilirsiniz ama birbirini aldatan çiftlerin %35’i evliliklerini sürdürmeyi tercih ediyor. Kalan %65 ise derhal boşanıyor.

13. Aldatmanın canlandırıcı bir etkisi var.
 

Bu bir sebep olabilir mi bilmiyoruz, ama aldatmak hem cinsel anlamda hem de hayatın normal akışında canlanmaya sebep oluyor. Kadınlar üzerinde yapılan bir araştırmada partnerlerini aldatan kadınların, evliliklerindeki cinsel tatminlerinin ve cinsel ilişki sayılarının arttığı görülüyor.

14. İş arkadaşlarına dikkat!
 

Yapılan araştırmalara göre yasak ilişkilerin büyük bir çoğunluğu iş yerinde, iş arkadaşıyla başlıyor. Küçük dokunuşlar, ufak flörtler ile başlayan yakınlaşmaların sonunu tahmin edebilirsiniz.

15. Alışverişin aldatma ile bağlantısını bulduk!
 

İlginçtir ki alışverişi seven, ona uzun zaman ayıran insanlar aldatmaya daha meyilli. Çünkü bu davranışları kendileri için en iyisini aramalarından kaynaklanıyor, haliyle eş seçiminde de bu böyle. Eşini kendine uygun görmeme durumu aldatma ile sonuçlanıyor.

16. Çarşamba öğleden sonraya dikkat!
 

Herhangi bilimsel bir açıklaması olmamakla birlikte, insanların genellikle Çarşamba günü öğleden sonra aldatma işine giriştikleri gözlenmiş.

17. Sarışın kadınlara dikkat edelim.
 

Bunun da bilimsel bir izahı yok, ancak eşini aldatan kadınların %42’sinin eşini aldattığı sırada sarışın olması bir tesadüf olamaz.

Umarız hiç kimse eşi tarafından aldatılmaz , mutluluklarınız her daim devam eder..

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz, alt kısımdan yorum yazarak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.. 

kaynak:listelist.com 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 00:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elnare çapar
Elnare çapar - 1 yıl Önce

Kanı bozuk olan her şey yapar

Semanur
Semanur - 1 yıl Önce

Anneden babadan sevgi şefkat görmeyen bir insana ne kadar mutluluk huzur verseniz de ve karakteri bozuksa her türlü aldatır arkadaşım :( Allah kimseyi aldatılanlar kulübüne dahil etmesin

Sally
Sally - 1 yıl Önce

Insanoğlu işte çiğ sütenmiş.. kanında var.. !! Tabikide bunu bayanada bağlamak gerek. Eğer bir ilişki iyi yürümesse... olacaklar bunlardır maalesef...

Hanife
Hanife - 1 yıl Önce

Yukaridakii yzilari okudum bnce cok sacma,bu bilim adamii her kimse resmen sallmis yanii...aldatma bnce kesinlikle kisilik karakterlik meselesi.eskiden aldatmami varmis simdi cok yaygin.tabii teknoljinin glismesii buyuk bir etken bnce...yuvalar yikilmasin aileler dagilmasin tabikde

AYSEL ÇUHA
AYSEL ÇUHA - 1 yıl Önce

eşimin beni aldattığını gormedim . bir-kac bayanla konuştuğunu biliyorum. bunu eve geldiğinde gayet rahat bana da anlattı. sordum "neden böyle bir şeye gerek duydun"? cevabi ise şu oldu :" merak "
telefonda tanışmış ve kadını merak etmiş. gidip görmüş. sonrasında bir oyun sitesinde bir bayanla tanışıyor. durum yine ayni "merak" o an ilgisini çekiyor şeytan işte.
şimdi kedini merak edip gitmiş mi demeyin gitmedi :))

Şerife gögen
Şerife gögen - 1 yıl Önce

Dokuz senedir bir çozümünü bulamadim ben bu aldatmanin neden yapiyor amac ne bilemiyorum neden yaptigini sordugum zaman gayet pis pis siritarak yaptim sana ne diyor...iki cocuk var boşayamıyorumda Allah yardimcım olsun senelerdir acı içinde kıvraniyorum

Zeynep
Zeynep - 1 yıl Önce

Bence erkek niye aldatır kimisi gerçekten evinde huzuru mutluluğu bulamamıştır dışarda arar kimisi evinde herşeyi olmasına rağmen yine gözü dışarda olur buna halk dilinde şerefsizlik diyoruz artık oyle bi hal aldık ki erkek yapar yapınca gurur duyar ama kadın yapar adı o.....olur kadındaki zihniyette şu erkek yaparsa bende yaparım haklı mı hayır değil yani bence aldaticaksa neden evleniyor evleniyorsun neden gözün dışarda aşağıya tükürsen sakal yukarı tukursen bıyık misali nerden bakarsan bak saçma bi haldeyiz ne kadının erkeğe saygısı sevgisi var ne erkeğin kadına

Zeynişşah
Zeynişşah - 1 yıl Önce

Karaktersiz pis nefsi olduğu için aldatır


SIRADAKİ HABER