Saadet Partisi'nden KHK’lılar ile ilgili Sürpriz açıklama

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, KHK’lılar ile ilgili partisinin somut çözüm önerileri ve atılması gereken adımları kamuoyu ile paylaştı.

Saadet Partisi'nden KHK’lılar ile ilgili Sürpriz açıklama

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, Balgat Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirdiği basın toplantısında KHK’lılar ile ilgili partisinin somut çözüm önerileri ve atılması gereken adımları kamuoyu ile paylaştı.

Aydın, yaptığı açıklamasında "Bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz şey adalet ve hukuktur." diyerek "KHK mağdurlarının problemlerini çözmek gerekiyor. Beraat ve takipsizlik kararı almış 20 binden fazla kişinin işine iade edilmesi gerektiğini söylüyoruz." ifadelerini kullandı.

"KHK, Ergenekon gibi davalarda alınan yanlış kararlar ülke ekonomisine de büyük etkisi oldu. Maalesef şimdi devletimiz tıkır tıkır tazminat ödüyor." açıklamasında bulunan Aydın, şunları kaydetti:

"15 Temmuz'un 3.yıl dönümünü geride bırakmak üzereyiz ama KHK'lıların yaşadığı sorunlar hala çözülemiyor. Bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz şey adalet ve hukuktur. Ne halleri varsa görsünler bunlara müstehaktır anlayışıyla bir yere varılmaz. Hukuk devletinde böyle bir şey kabul edilemez. Samimiyetle, başta mağdurlar olmak üzere, herkesi ve her kesimi KHK mağdurlarının problemlerini çözmek gerekmektedir. Beraat ve takipsizlik kararı almış 20 binden fazla kişinin işine iade edilmesi gerektiğini söylüyoruz. Askeri okullar ve polis akademilerinde öğrenci olanlardan mağdur durumuna düşünlerin mağduriyetleri tespit edilerek biran önce giderilmelidir. Hukuka hürmetin esas olduğu bir yeni başlangıç için devlet millet el ele verelim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER