Memur ve Emeklinin Sürpriz Maaş Zammı Belli Oldu

Enflasyon beklentisi yıllık yüzde 12 olarak belirlenmişti, böylelikle enflasyon hedefin altın gerçekleşti. Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla Devlet memurları, sözleşmeliler ve memur emeklilerinin zam oranları da belli oldu.

Memur ve Emeklinin Sürpriz Maaş Zammı Belli Oldu

Türkiye İstatistik Kurumu'nun Aralık ayı enflasyonunu açıklamasıyla birlikte memur ve memur emeklilerinin alacağı enflasyon farkı belli oldu.ENFLASYON FARKIMemur ve memur emeklilerinin gözü açıklanacak enflasyon rakamlarındaydı. TÜİK'in açıkladığı rakamlarda yüzde 5'in üzerinde oluşacak TÜFE oranı memur ve memur emeklilerine enflasyon farkı olarak yansıyor.TEMMUZ-ARALIK DÖNEMİ İÇİN YÜZDE 6.45TÜFE Aralık ayında yüzde 0.74 olarak gerçekleşti. Böylece memur ve memur emeklileri Temmuz-Aralık dönemi için yüzde 6.45 oranında enflasyon farkı alacak.

İŞTE EMEKLİLERİN ZAM ORANISSK ve Bağ-Kur emekli maaşına ne kadar zam geleceği de belli oldu. SSK ve Bağ-Kur emeklisi yüzde 6.5 zam alacak.SSK ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 6,49 zam alacak.En düşük Bağ-Kur emeklisi bin 784 lira 11 kuruş maaş alacak.En düşük SSK emeklisi bin 256 lira 21 kuruş maaş alacak.En düşük memur emeklisi 3 bin 510 lira alacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER