Nurettin Yıldız : Kadınların Yanında Mahremi Olmadan 90 Km'den Fazla Araç Kullanmaları Dinen Yasak Mı ?

İlahiyatçı Nurettin Yıldız, bu kez Sosyal Doku Vakfı YouTube hesabından 9 Ağustos 2019 tarihinde paylaşılan video ile gündemde.

Nurettin Yıldız : Kadınların Yanında Mahremi Olmadan 90 Km'den Fazla Araç Kullanmaları Dinen Yasak Mı ?

Yıldız, sosyal medyada bir kadın takipçisinden gelen “Ehliyet alsam, araç kullansam günah mı olur?” sorusuna verdiği yanıtta, kadınların 'yanlarında mahremleri olmadan' 90 kilometreden fazla araba kullanmalarının dinen yasak olduğunu söyledi.
Nurettin Yıldız Açıklamalarıyla Yine Gündemde: 'Kadınların Yanında Mahremi Olmadan 90 Km'den Fazla Araç Kullanmaları Dinen Yasak'

Daha önce yaptığı açıklamalarla pek çok kez gündeme gelen ve birçok kesimin tepkisini çeken Sosyal Doku Derneği Kurucu Başkanı ve İlahiyatçı Nurettin Yıldız, bu defa kadınların araç sürmesinin 'ahlaki sıkıntı' yaratabileceği yönünde açıklamasıyla gündemde.

"Kadının kendi iffetiyle ilgili düşünmesi gereken bir mesele." 

Yıldız'ın 9 Ağustos'ta yayınlanan videosunda bir kadın takipçisinden gelen “Ehliyet alsam araç kullansam günah mı olur?” sorusuna, “Diyoruz ki araç kullanmanın kadını erkeği olmaz. Eğer bir toplumda bir örfte kadınlar araç kullanıyorlarsa erkekler gibi kullanırlar. Ama araba kullanmanın kadına ahlaki bir risk getirme ihtimali olan bir ortam söz konusuysa; savaş ortamı gibi, devletin otorite zafiyeti gösterdiği bir bölge olması gibi bir sıkıntı varsa bu kadının zaten kendi iffetiyle ilgili düşünmesi gereken, can sağlığı ile ilgili düşünmesi gereken bir mesele” şeklinde yanıt verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2019, 21:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER